Základní škola Zlín, Štefánikova 2514, příspěvková organizace

ŠKOLNÍ MLÉKO, Ovoce do škol

školní rok 2017/2018

Partnerem školy v těchto projektech je firma COME vending s.r.o.

Podle předběžných informací bude od školního roku 2017/2018 pro všechny žáky školy 2x měsíčně školní mléko a ovoce do škol zdarma!

 
 

Bude aktualizováno

školní rok 2016/2017

Automat na zdravou svačinu - leták pro školní rok 2016/2017

 

Ceník výrobků v automatu od 1.9.2016

 

Podrobné informace najdete na www.happysnack.cz

 

 

 

Informace o výživě dětí najdete na www.vyzivadeti.cz

 

Ovoce do škol

Projekt zdarma pro žáky 1. stupně (1.–5. ročník)

Projekt Ovoce do škol probíhá v České republice již osmým rokem ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem zemědělství. Cílem projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě a podporovat zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí. V rámci projektu vznikly internetové stránky www.ovocedoskol.szif.cz, kde můžete nalézt zajímavé informace nejen pro školy (schválení dodavatelé, dodávané produkty, informativní příručka pro školy), ale také informace pro rodiče, děti a dodavatele.

 

Naše škola se do tohoto projektu zapojila a od 22. března 2010 jsme distribuovali ve spolupráci s firmou COME vending s.r.o. ovoce a zeleninu prostřednictvím  chlazeného výdejního automatu Happy Snack, který je umístěn v 1. patře školy. Výrobky jsou v podobě krájeného nebo kusového ovoce, hygienicky baleného do průhledných kelímků, a částečně také jako ovocné a zeleninové šťávy.

Plně dotované ovoce (zdarma), je určeno žákům 1.–5. tříd a jeho výdej ve školním roce 2016/2017 bude opět probíhat rozdáním žákům přímo ve třídách (liché středy v měsíci).

 

školní mléko

Projekt pro žáky školy (1.–9. ročník)

Nárok na dotované výrobky zůstává - 1 mléčný výrobek na 1 vyučovací den. Žák si může koupit libovolný počet mléčných výrobků, ovšem nárok na dotovaný výrobek má pouze na tolik mléčných výrobků, kolik je vyučovacích dnů. Pokud si žák předčasně vyčerpá své nároky na dotované mléčné výrobky, automat mu bude vydávat mléčné výrobky nadále, avšak za cenu nedotovanou! Ceník výrobků najdete na automatu v 1. patře nebo na www.happysnack.cz.

 

Rodiče mohou svým dětem dobít kreditku převodem na účet  5015017799/5500

variabilní symbol: celé číslo předplacené karty

(prostřednictvím internetového bankovnictví, platebním příkazem podaným ve své bance, poštovní poukázkou typu A /na účet/, orientační doba připsání kreditu může být 1 - 4 dny, platba s nesprávně uvedeným nebo chybějícím variabilním symbolem nebude přiřazena)

Mobito platbou nebo zasláním sms (viz leták a www.happysnack.cz).

 

Každý den o velké přestávce v kabinetu cizích jazyků 2. patro č. 1 mohou žáci požádat vyučující Mgr. H. Šimperskou nebo Mgr. L. Březíkovou o zápis karet do portálu v těchto situacích: při prvním výdeji kreditky, při zničení kreditky, při ztrátě kreditky. V 1. třídách pomáhají žákům s kreditkami třídní učitelky. Při převodu kreditu ze ztracené kreditky na novou se účtuje administrativní poplatek 10 Kč, který bude odečten z výše převáděného kreditu. Rodičům je prostřednictvím čísla a hesla na kreditce žáka povolen přístup na internetový portál ke kontrole stavu kreditu a odběru výrobků, k povolení či zakázání odebíraných výrobků a nastavení denního limitu výběru.